Prawo medyczne – pomoc prawna dla lekarzy 

Kancelaria prawa medycznego zapewnia pomoc w rozwiązywaniu spraw medycznych w następującym zakresie:

  • prowadzenie bieżącej obsługi prawnej służby zdrowia i podmiotów sektora ochrony zdrowia,
  • doradztwo prawne w zakresie prawa medycznego oraz w realizacji inwestycji na rynku usług medycznych,
  • reprezentacja lekarzy w sądowych postępowaniach cywilnych i karnych, oraz przed komisjami ds. orzekania o zdarzeniach medycznych,
  • prowadzenie postępowań o ochronę dóbr osobistych lekarzy,
  • prowadzenie spraw dot. błędów medycznych,
  • doradztwo strategiczne i szkolenia w obszarze legislacji rozwiązań medycznych.
Adwokat_Magdalena_Wegner
adw. Magdalena Wegner
adwokat_marcin_kostka_1
adw. Marcin Kostka
NASZ ZESPÓŁ
kompleksowa obsługa
indywidualne podejście
wieloletnie doświadczenie
efektywne rozwiązania

Skorzystaj z pomocy kancelarii prawa medycznego z Wrocławia

Kancelaria prawa medycznego zapewnia dostęp do podstaw prawnych, które dotyczą prowadzenia działalności leczniczej. Adwokat zajmujący się prawem medycznym potrafi odpowiednio interpretować różnego rodzaju regulacje i zapisy, dbając o dobro poszkodowanych. Dzięki doświadczonym radcom prawa medycznego możliwe jest skuteczne prowadzenie procesu dochodzenia roszczeń.

Oferta Kancelarii WK skierowana jest zarówno do pacjentów, którzy w wyniku błędów medycznych doznali szkody, jak i jednostek wykonujących zawody medyczne. Radcy prawni prawa medycznego w sposób zrozumiały przekazują informacje dotyczące odpowiedzialności prawnej – cywilnej, karnej i administracyjnej.

Prawo medyczne – czego dotyczy? Adwokat do spraw błędów medycznych

Prawo medyczne dotyczy szeroko rozumianych praw lekarzy oraz przedstawicieli innych zawodów medycznych, jak również praw pacjentów i ich rodzin. Możemy tutaj mówić o kwestiach związanych z dostępem do informacji medycznych, koniecznością uzyskania zgody czy procedur związanych z RODO. Jednocześnie obsługa prawna podmiotów medycznych obejmuje kwestię błędów medycznych oraz ewentualnych roszczeń odszkodowawczych – oferujemy opiekę prawną dla lekarzy. Jak widać, jest to więc bardzo szeroki obszar, który może dotyczyć każdego z nas.

Pomoc prawna dla lekarzy i pacjentów

Prawo medyczne reguluje praktyki lekarskie, praktyków ochrony zdrowia i pacjentów. Ma ono zastosowanie do wszystkich osób wykonujących zawody medyczne, w tym lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów i dentystów. Prawo medyczne obejmuje szereg tematów, w tym świadomą zgodę na procedury medyczne, poufność danych pacjenta i zapobieganie oszustwom. Dotyczy również świadczeń rządowych i programów pomocowych oraz innych kwestii związanych ze zdrowiem.

Prawo medyczne nie ma zastosowania do sporów dotyczących pokrycia ubezpieczenia zdrowotnego lub rozliczeń między pacjentami a ich dostawcami usług medycznych. Za każdym razem, gdy ktoś staje w obliczu choroby lub urazu, które mogą wymagać opieki medycznej, prawo medyczne jest kluczową kwestią. Jeśli ubezpieczenie zdrowotne danej osoby nie pokrywa pewnych procedur lub zabiegów, może ona kwalifikować się do programów pomocy finansowej. Jeśli ktoś zachoruje podczas wakacji w innym kraju, prawo medyczne może pomóc w ustaleniu, czy ma dostęp do bezpłatnej opieki zdrowotnej. Jeśli masz wątpliwości w tym zakresie, zachęcamy do kontaktu z prawnikiem medycznym z Wrocławia.

Obsługa prawna służby zdrowia i podmiotów medycznych – kiedy szukać pomocy kancelarii?

Poszukiwanie kancelarii adwokackiej czy radcy prawnego z zakresu prawa medycznego może przybierać różne formy. Dotyczy to między innymi podmiotów z sektora ochrony zdrowia. Kancelaria adwokacka znająca się na prawie medycznym, może zaoferować nam bieżącą obsługę lub doradztwo dotyczące realizacji inwestycji na rynku usług medycznych.

Bardzo ważnym wsparciem z zakresu prawa medycznego, jaką oferują adwokaci, jest pomoc prawna dla lekarzy, obejmująca reprezentowanie ich przed różnego rodzaju jednostkami. Prawnik znający prawo medyczne może pomóc w postępowaniach cywilnych i karnych, jak również przed komisjami do spraw orzekania o zdarzeniach medycznych. Dbamy o ochronę dóbr osobistych lekarzy, reprezentując ich w postępowaniach.

Nie należy również zapominać o szkoleniach z zakresu prawa medycznego, które oferują radcy prawni i kancelarie adwokackie. Pozwalają one uniknąć wielu problemów prawnych.

pomoc prawna dla lekarzy

Pomoc i opieka prawna dla lekarzy – adwokat prawa medycznego

Wybierając kancelarię prawa medycznego najlepiej jest zwrócić uwagę na doświadczenie. W naszej kancelarii adwokackiej oferujemy naszym klientom profesjonalną pomoc przez doświadczonych w tym zakresie prawników i radców prawnych. Do każdej sprawy z zakresy prawa medycznego podchodzimy z najwyższą starannością, zdając sobie sprawę, że jest to szczególna gałąź prawa. Jesteśmy świadomi, że naszą wiedzę musimy nieustannie poszerzać. Dzięki temu prawo medyczne nie ma przed nami tajemnic.

Jako prawnicy medyczni z Wrocławia pomagamy całej służbie zdrowia

Nasi adwokaci z wrocławskiej kancelarii prawnej świadczą kompleksową pomoc dla wszystkich potrzebujących. Do ich zadań należy między innymi obsługa prawna podmiotów sektora ochrony zdrowia, jak i samych pacjentów. Prowadzą także doradztwo prawne w zakresie prawa medycznego oraz realizacji inwestycji. Ponadto lekarze skorzystać mogą z usługi reprezentacji w postępowaniach sądowych, także w przypadku komisji do spraw orzekania o różnego rodzaju zdarzeniach. Realizujemy również specjalne szkolenia dotyczące legislacji rozwiązań medycznych.

Adwokat od spraw medycznych

Prawo medyczne chroni pacjentów, lekarzy oraz innych pracowników ochrony zdrowia. Nakłada na nich także pewne obowiązki, które nie są jednak wszystkim znane, co czasem niesie ze sobą przykre konsekwencje. Nasi adwokaci posiadają bogate doświadczenie w prowadzeniu rozmaitych spraw medycznych i udzielaniu porad prawnych. Dysponują fachową wiedzą i doskonale znają zasady funkcjonowania systemu ochrony zdrowia. Kancelaria oferuje również pomoc w zakresie nowego prawa farmaceutycznego.

fundacje i stowarzyszenia ikona
Fundacje i stowarzyszenia
keddyty-ikona
Pomoc dla Frankowiczów
prawo farmaceutyczne ikona
Prawo farmaceutyczne