Kancelaria adwokacka dla Frankowiczów

Pomoc dla Frankowiczów

 • Bieżąca kompleksowa obsługa osób, które zaciągnęły kredyt w obcej walucie - franku szwajcarskim,

 • analiza umów kredytowych,

 • wyszukiwanie niedozwolonych postanowień,

 • reprezentacja klientów w kontakcie z bankiem oraz w sądzie,

 • obliczanie wartości roszczenia, 

 • sporządzanie opinii prawnych oraz opiniowanie.

Kancelaria WK upora się z kredytem we frankach

Zajmujemy się postępowaniami sądowymi, które prowadzą do usunięcia niedozwolonych postanowień z umów kredytowych. Dobra kancelaria adwokacka jest w stanie odszukać w umowie klauzule abuzywne, czyli nieprzepisowe postanowienia, które nie zostały uzgodnione z konsumentem. Banki, wykorzystując niedoinformowanie kredytobiorców, sformułowały niedozwolone warunki. My, jako kancelaria prawna, jesteśmy w stanie to udowodnić i zmniejszyć zadłużenie poszkodowanego lub doprowadzić do odwalutowania umowy kredytu we frankach. Dzięki naszej pomocy możliwe jest wygranie sporu z bankiem i odzyskanie pieniędzy.

adwokaci

Kredyt w obcej walucie - franki szwajcarskie

Osoby, które zaciągnęły kredyt w obcej walucie – franku szwajcarskim – do dzisiaj odczuwają negatywne skutki swojego działania. Frankowicze, oszukani przez banki, dokładali wszelkich starań, aby zwiększyć swoją zdolność kredytową i otrzymać nisko oprocentowany kredyt we frankach. Frank uważany był wówczas za stabilną walutę, dlatego kredytobiorców nie powiadamiano o ryzyku, jakie wiąże się z braniem kredytu w obcej walucie. Nieostrożność Frankowiczów doprowadziła do tego, że wielu Polaków zadłużyło się i nie jest w stanie spłacać wysokich rat.

Pomoc dla frankowiczów – co można zrobić?

W ostatnich latach instytucje bakowe osiągnęły wysokie zyski dzięki szeroko rozumianym kredytom frankowym. Jednak w tego typu umowach często można znaleźć tzw. klauzule abuzywne, czyli niedozwolone, co daje kancelariom adwokackim możliwość niesienia pomocy dla frankowiczów. Zwłaszcza w kontekście nowego wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który stwierdził, że bank powinien przedstawić ewentualne wahania kursów wymiany i ryzyko wiążące się z kredytem tego typu, możliwości frankowiczów wygrania przed sądem zdecydowanie wzrosły. To bardzo ważny wyrok dla osób posiadających kredyty we frankach, ponieważ polskie sądy muszą podczas orzekania brać pod uwagę stanowisko TSUE.

Kredyt we frankach a kancelaria

Kancelaria prawna może nam pomóc zmniejszyć koszty kredytu poprzez uzyskanie unieważnienia klauzul niedozwolonych zastosowanych w umowie kredytowej. Musimy jednak pamiętać, że analiza kredytu we frankach i całej umowy nie jest prosta.

 

Niezbędne jest jednocześnie udowodnienie przed sądem, że w danej umowie zostały zastosowane klauzule abuzywne, kontakt z bankiem, a czasem walka przed sądem. Z tego względu frankowicze często korzystają z pomocy kancelarii prawnych. Pamiętajmy, że do prawnika mogą się zgłosić osoby, które:

 • posiadają i aktualnie spłacają kredyt we frankach,

 • spłaciły już kredyt we frankach

 • wypowiedziały go,

 • mają windykowane kredyty we frankach,

 • są w trakcie egzekucji komorniczej.

Pomoc kancelarii prawnych dla frankowiczów

Frankowicze, którzy poszukują pomocy prawnej kancelarii adwokackiej powinny zdecydować się na taką, która prowadziła już takie sprawy i zna najnowsze orzeczenia. W naszej kancelarii prawnej na bieżąco zapoznajemy się z wyrokami sądu, zarówno Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, jak i polskich sądów.

 

Mamy również doświadczenie w analizowaniu i wyszukiwaniu klauzul niedozwolonych w umowach kredytów we frankach. Już niejednokrotnie reprezentowaliśmy frankowiczów pokrzywdzonych przez banki.