IT & Nowe Technologie – obsługa prawna branży IT

Zakres usług Kancelarii w ramach działu IT & Nowe Technologie:

  • Prowadzenie bieżącej obsługi prawnej podmiotów z branży IT, w tym firm programistycznych, podmiotów prowadzących portale internetowe, zajmujących się hostingiem, tworzeniem lub pozycjonowaniem stron internetowych oraz innych dostawców usług internetowych,
  • kompleksowa pomoc prawna w handlu elektronicznym (e-commerce),
  • doradztwo prawne w zakresie transakcji elektronicznych, zarówno B2B jak i B2C (negocjacje, umowy, odpowiedzialność),
  • pomoc prawna w zakresie ochrony znaków towarowych, praw autorskich w Internecie oraz baz danych,
  • sporządzanie opinii prawnych i umów w ramach blockchain, FinTech, IoT, E-commerce.
Adwokat_Magdalena_Wegner
adw. Magdalena Wegner
adwokat_marcin_kostka_1
adw. Marcin Kostka
NASZ ZESPÓŁ
kompleksowa obsługa
indywidualne podejście
wieloletnie doświadczenie
efektywne rozwiązania

Kancelaria IT – obsługujemy całą branżę

Obsługa prawna branży IT to rozwiązanie, na które decyduje się wiele firm działających na rynku. Kancelarie, które zapewniają taką obsługę – w tym Kancelaria Wegner Kostka – mają w swoich szeregach doświadczonych oraz wyspecjalizowanych w tym temacie prawników. Taka współpraca może przynieść wiele korzyści.

Prawnik IT zajmuje się przede wszystkim tworzeniem oraz opiniowaniem umów dot. świadczenia usług programistycznych, umów licencyjnych na oprogramowanie czy związanych z przeniesieniem praw autorskich. Jest to tylko kilka przykładów usług, jakie oferuje profesjonalna kancelaria IT.

Znajomość branży oraz jej specyfiki ma ogromne znaczenie, bo tylko wtedy możliwe jest świadczenie usług na najwyższym poziomie.

Jakie wymagania są stawiane branży IT? Obsługa prawna

Współpraca z doświadczoną kancelarią IT ma ogromne znaczenie głównie ze względu na postępującą nieustannie cyfryzację. Na korzystanie z takich usług decydują się nie tylko firmy, które zajmują się działalnością związaną z IT, ale również inne przedsiębiorstwa, które w codziennej pracy korzystają z nowoczesnych systemów i innowacyjnych rozwiązań.

Kancelaria prawna IT dba przede wszystkim o to, aby w poprawny i zgodny z prawem sposób wdrażane były wszystkie systemy informatyczne w firmie. Prawnicy specjalizujący się w tych zagadnieniach weryfikują umowy podpisywane z dostawcami urządzeń oraz oprogramowania. Przykładowymi umowami, nad poprawnością których czuwają nasi prawnicy IT są:

  • umowa waterfall,
  • umowa kaskadowa,
  • umowa SaaS,
  • umowa o zachowanie poufności w projekcie IT,
  • umowa o zakazie konkurencji.

Pomoc prawna w zakresie Nowych Technologii

Profesjonalna obsługa prawna branży IT w głównej mierze dotyczy tworzenia oraz negocjowania warunków umów, które zabezpieczą interesy obu stron. Prawnicy, którzy dysponują odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, potrafią doradzić, jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze i przyniesie oczekiwane efekty. Bardzo często pełnią oni również rolę mediatorów. Tłumaczą wszelkie zapisy zawarte w umowie oraz wyjaśniają, co one ze sobą niosą. Jest to bardzo istotne, zwłaszcza jeśli strony nie orientują się tak dobrze w temacie nowych technologii.

Kancelaria prawa IT, która wspiera na każdym kroku

Prawnik IT analizuje umowy również pod kątem ewentualnego ryzyka oraz sprawdza sposoby, które pozwolą go uniknąć. Może także zaproponować konkretne klauzule, które warto zawrzeć w umowie. Pozwolą one chronić interesy firmy. Bardzo wielu prawników, którzy specjalizują się w branży IT i Nowych Technologii świadczy również usługi z zakresu doradztwa podatkowego oraz możliwości wykorzystania ulgi B+R.

Współpraca z kancelarią IT, świadczącą kompleksowe usługi z tego właśnie zakresu, pozwoli uniknąć wielu problemów oraz zabezpieczyć interesy firmy. Doświadczeni prawnicy pomogą zrozumieć skomplikowane procesy i mechanizmy, które warto bliżej poznać, aby móc je skutecznie wykorzystywać. Dokładny zakres usług, z jakich warto skorzystać, zależy głównie od specyfiki branży. Nieco innej pomocy mogą bowiem potrzebować firmy działające na rynku e-commerce, a innej te, które jedynie stosują w firmie niektóre nowoczesne technologie.

prawo it
keddyty-ikona
Pomoc dla Frankowiczów
prawo farmaceutyczne ikona
Prawo farmaceutyczne
prawo medyczne ikona
Prawo medyczne
fundacje i stowarzyszenia ikona
Fundacje i stowarzyszenia